Договір оренди – офіційний документ, який укладається між орендарем та орендодавцем. Цей документ закріплює, що майно було передано у тимчасове користування за фіксовану плату.

Здавалося б, є документ, отже ніяких проблем виникнути не повинно. Однак стягнення заборгованості по оренді – дуже поширена практика. Справа в тому, що договір не гарантує сумлінність орендаря.

Спираючись на багаторічний досвід, я допоможу вирішити питання на будь-якому етапі, особливо якщо усні переговори не дали результатів і єдиний вихід – вирішити справу в судовому порядку.

+
Помилки орендодавців при стягненні заборгованості за договором оренди

Головна помилка більшості орендодавців – тривалі переговори і спроби домовитися з боржником в усній формі. Як правило, сюжет розвитку подій наступний: орендар повертає майно і не виплачує борг. Після цього будь-який зв’язок з особою обривається.

Якщо умови договору порушуються і усна розмова не дала результату, відразу розглядайте варіант позовної заяви про стягнення заборгованості по орендній платі.

+
+
Особливості договору оренди та можливі ризики орендодавця

Щоб убезпечити себе і не доводити справу до позову про стягнення заборгованості за договором оренди, необхідно в першу чергу правильно скласти сам договір. Уже на цій стадії рекомендовано звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста.

Договір оренди повинен містити:

  • Інформацію про можливі нюанси орендних виплат (наприклад, проміжок часу, за який орендар повинен виплачувати гроші; з якою частотою і в якому обсязі проводяться виплати (щотижня, раз на місяць, раз в квартал і т.д.).
  • Штрафні санкції за порушення строків та порядок винесення претензій, якщо орендар відмовляється або не може виплачувати оренду.
+
+
Чи потрібен адвокат при стягненні заборгованості з орендної плати?

Якщо умови договору оренди порушені, орендодавцю бажано скласти письмову претензію та направити її орендарю, і тільки після цього переходити до усних переговорів.

Безумовно, найбільш правильний алгоритм дій від претензії до захисту інтересів в суді допоможе скласти досвідчений адвокат. Більш того, якщо вчасно звернутися до фахівця, цілком ймовірно, що він зможе грамотно вибудувати діалог з боржником і знайти дієві важелі впливу для вирішення питання в досудовому порядку. А це завжди швидший і менш ресурсозатратний шлях.

Якщо справа доходить до суду, грамотний юрист допоможе скласти позовну заяву про стягнення заборгованості за договором оренди, а також підготуватися до розгляду, особливо якщо ситуація нестандартна і в договорі оренди є огріхи і шорсткості.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом