Стягнення заборгованості по розписці або договору позики проводиться в тому випадку, якщо позичальник не виплачує грошову суму в зазначений термін або не повертає борг протягом тривалого часу. Проблема більшості людей полягає в спробі домовитися у мирний спосіб, без залучення третіх осіб.

Виходячи з багаторічного досвіду, можу з упевненістю запевнити вас, що така тактика завжди невигідна, а часом і збиткова для того, кому винні. По-перше, навіть якщо борг почнуть повертати, ви з великою ймовірністю не отримаєте всю суму одразу. По-друге, ви навряд чи доб’єтеся від боржника виплати відсотків. По-третє, не варто забувати про термін позовної давності за договором позики. Так, він у нього є.

Зі свого боку я готовий вивчити вашу ситуацію, скласти чіткий алгоритм дій і тактику ведення переговорів з боржником, провести всі необхідні досудові заходи і, в разі потреби, допомогти вам стягнути борг по розписці або договору позики в суді.

+
Як відбувається стягнення боргу за договором позики або за розпискою?

Як підтвердити, що ви дали гроші в борг? Для цього існує два документа – розписка і договір позики. Розписка лише фіксує факт передачі конкретної суми грошей в борг. У договорі позики закріплюється більше даних – умови передачі і повернення грошей, терміни і зобов’язання сторін. Письмова розписка має таку ж юридичну силу, як і договір позики.

Стягнення боргу з фізичної особи може бути як за договором позики, так і по розписці. Будь-який з цих документів стане важливим інструментом для відшкодування грошей на законних умовах.

Якщо вам необхідно стягнути борг по розписці, важливо, щоб в ній були вказані:

  • ПІБ і дата народження позичальника;
  • паспортні дані та ІПН;
  • адреса місця реєстрації/прописки позичальника і фактичне місце проживання;
  • сума боргу (цифрами та прописом).

І, здавалося б, підтверджуючий документ є, але як вплинути на боржника і повернути борг по борговій розписці? Скласти налагоджений алгоритм дій допоможе досвідчений адвокат.

+
+
Як подати до суду по борговій розписці?

Спершу для стягнення заборгованості за позикою або розпискою боржнику, як правило, відправляється лист-претензія. У листі вказується вимога повернути борг протягом певного періоду. Якщо претензію про стягнення боргу за договором позики скласти грамотно і, в разі потреби, провести переговори з боржником, то справу можна уладнати в досудовому порядку.

Якщо ви звернулися до фахівця після складання претензії або якщо боржник проігнорував претензію, або ви не маєте бажання більше тягнути та марно чекати на відмову або ігнорування претензії зі сторони боржника, єдиний вихід – звернутися до суду. І перший крок стане подача позову і підготовчий процес зі збору пакету документів.

Изначально для взыскания задолженности по займу или расписке должнику, как правило, отправляется письмо-претензия. В письме указывается требование вернуть долг в течение определенного периода. Если претензию о взыскании долга по договору займа составить грамотно и, по необходимости, провести переговоры с должником, то дело можно уладить досудебно.

Если вы обратились к специалисту после составления претензии или если должник проигнорировал претензию, или вы не видите смысла в направлении претензии, единственный выход — обратиться в суд. И первый шаг станет подача иска и подготовительный процесс по сбору пакета документов.

+
+
Чим може допомогти адвокат зі стягнення боргу і процентів за договором позики?

Для більшості людей основною перешкодою в судових суперечках стає незнання своїх прав і, як наслідок, невміння їх відстоювати. Саме тому, якщо справа доходить до судового спору, обов’язково варто звертатися за допомогою до кваліфікованого адвоката.

Наприклад, в суді ви можете вимагати, щоб боржник не тільки повернув суму боргу в повному обсязі, а й говорити про стягнення неустойки чи пені за договором позики, якщо така передбачена відповідним договором. Ви також можете претендувати на 3% річних за користування боржником вашими грошима і, якщо борг обчислюється в українській гривні, перерахунок суми боргу з урахуванням індексу інфляції.

Кваліфікований юрист може надати вам такі послуги:

  • провести аудит документа (розписки чи договору позики) та надати первинну консультацію з вашого питання;
  • розробити чіткий алгоритм дій і тактику ведення переговорів із боржником;
  • подати позовну заяву до суду та зібрати весь необхідний пакет документів;
  • представити ваші інтереси у суді;
  • при необхідності, провести оскарження судового рішення.
+
+
Чи існує строк позовної давності для стягнення заборгованості за договором позики?

Іти на поводі у боржника і зволікати зі зверненням за допомогою адвоката не варто, адже у стягнення боргу по розписці, в якій зазначено термін повернення грошей, є термін позовної давності і становить він три роки. Після закінчення цього часу ви вже не зможете розраховувати навіть на стягнення частини боргу за договором позики.

І навіть якщо ви тільки розглядаєте варіант надання в борг грошей і стати позичальником, правильніше звернутися за допомогою до юриста на етапі складання розписки або договору позики. Правильно складений документ надасть вам вагомі переваги в суді, якщо позичальник виявиться несумлінним. Превентивні заходи завжди краще і при догляді за власним здоров’ям, і в юридичних питаннях.

Будьте пильні та своєчасно звертайтесь за допомогою до юриста.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом