Як виписати людину з квартири? Існує багато ситуацій, при яких вам доведеться задатися цим питанням. В деяких з них питання може бути вирішене у мирний спосіб без допомоги суду, в інших – вас чекає клопітка підготовка і ряд судових засідань.
Головне – проаналізувати ризики і скласти чіткий алгоритм дій, який допоможе не затягувати юридичне питання і якомога швидше його вирішити. Мій багаторічний юридичний досвід і практика допоможуть вирішити справу будь-якого рівня складності. Я уважно вивчу вашу ситуацію, надам консультацію і після цього запропоную найбільш оптимальний план дій. Наше спільне завдання – витратити мінімум часу і отримати максимум результату.
Квартирне питання – багатогранне, з ним пов’язано безліч різних суперечок. Один з актуальних – як можна виписати з квартири людину?
Ситуації можуть складатися різні, наприклад, людина втратила всяке право проживати в квартирі, поводиться аморально, не платить за рахунками, не проживає в квартирі тривалий час, а факт її прописки заважає вам оформити субсидію або продати квартиру. У кожній із цих ситуацій назріває питання – як виписати людину з приватизованої квартири?
Якщо мешканець або екс-мешканець відмовляється йти на контакт, ставить неприйнятні для вас умови або взагалі погрожує, конфлікт допоможе вирішити тільки досвідчений юрист.
Перше і головне правило – кого не можна і кого можна виписати з квартири?
Не можна: власника або співвласника (це інший вид майнового спору, який ви також можете обговорити з юристом).
Можна: родича, колишнього чоловіка, колишнього власника квартири або його родичів, просто сторонню вам людину, прописану в квартирі (якщо така ситуація склалася).
Як виписати людину з приватизованої квартири через суд? Не забувайте про перелік обов’язкових документів, які вам потрібно буде підготувати:
- квитанція (оригінал) про сплату судового збору;
- копія паспорта громадянина України та ІПН;
- документи, що підтверджують ваше право власності на квартиру;
- письмову відповідь з відмовою з ЦНАП (якщо ви раніше зверталися Центр надання адмінпослуг);
- документ, який свідчить про те, що людина, яку ви хочете виписати з квартири в ній не проживає вже певний час;
- інформація про зареєстрованих у житловому приміщенні.
Виписати людину з квартири, як правило, не складає труднощів, якщо ви є власником, а вона – ні. Однак, на ділі все, як правило, набагато складніше ніж в теорії. На вас чекатиме тяганина та безліч бюрократичних підводних каменів. Найнеприємніше, що всі ці перешкоди розтягують процес виписки на роки, руйнують ваші плани і ведуть до матеріальних втрат.
Як власнику виписати людину з квартири? Розглянемо деякі поширені ситуації, які допоможе вирішити юрист:
- Виписати людини без її присутності. Наприклад, ви втратили зв’язок з родичем або колишнім чоловіком/дружиною. Ви не тільки не можете отримати її згоди, а й елементарного пакета документів, що ідентифікують особу. Як виписати людину з приватизованої квартири? Невже, замкнуте коло?
- Виписати колишнього власника квартири або члена його сім’ї. Насправді цей випадок не є проблемним, принципово важливо, щоб договір купівлі-продажу був складений коректно. Уникнути подібної ситуації допоможуть превентивні заходи – консультуватися з юристом до і під час укладання угоди купівлі-продажу нерухомості.
- Виписати незнайому людину, якого колишній власник передав “у спадок” з квартирою. Ця більш складна ситуація і діяти доведеться через суд. Однак, відповідно до практики, майже усі випадки пов’язані з тим, як власнику виписати людину з квартири, вирішуються на користь законного власника.
- Мабуть, найскладніше питання – виписка неповнолітнього. Практично завжди такий спір вирішується в судовому порядку, причому в якості третьої сторони обов’язково буде виступати орган опіки. Дати стовідсоткову гарантію, що неповнолітній буде виписаний, не можна. Саме тому потрібно реалістично проаналізувати ситуацію, що склалася і знайти спосіб, щоб вийти з неї з мінімальним ризиком. Прогноз про те, як виписати неповнолітню людину зі своєї квартири, може скласти тільки кваліфікований юрист.
Так, виписка людини без її згоди передбачена законодавством. Зробити, проте, це можна тільки через суд.
Як виписати людину з квартири через суд? Довести той факт, що дана особа не проживає в квартирі. Якщо це родич, виписати його можна не раніше, ніж через рік. Якщо людина, яку ви хочете виписати з квартири, не є родичем, термін скорочується до 6 місяців.
Візьміть до уваги, що існують так звані поважні причини, за якими особа може не проживати в квартирі, вони не можуть бути підставою для виписки. До поважних відносяться проходження військової служби, робота або навчання за кордоном та інше. Якщо ви задалися питанням, як через суд виписати людину з квартири, дізнайтеся про повний список “поважних” причин з Житлового Кодексу або проконсультуйтеся з юристом.
Як можна виписати людину з квартири через суд, якщо він продовжує в ній проживати? Це ще більш складне завдання. Якщо не підійти до нього з усім професіоналізмом, то практично зі стовідсотковою ймовірністю ви отримаєте негативну відповідь.
Виписка людини з квартири без згоди – апріорі конфліктна ситуація. Без належних теоретичних знань та практичного досвіду, вам буде складно припустити, як може обернутися справа. Щоб заощадити час і гроші, звертайтеся за допомогою до досвідченого юриста. В іншому випадку ви ризикуєте розтягнути процес на довгі роки і так і не досягти бажаної виписки.
Досвідчений адвокат підкаже вам, як виписати людину з квартири через суд, і надасть вам такі послуги:
- Проаналізує вашу ситуацію і складе алгоритм дій, який зведе до мінімуму ваші ризики, матеріальні і тимчасові витрати.
- Проведе переговори з другою стороною (якщо контакт налагоджений) і задіє можливі механізми для того, щоб врегулювати конфлікт мирним шляхом.
- Допоможе зібрати весь необхідний пакет документів і складе потрібну документацію для судового засідання.
- Підготує сильну доказову базу.
- Представить ваші інтереси в суді.
Питання “як виписати з квартири людину через суд?” нерідко перетворюється в виснажливий процес, який отруює життя всім, хто так чи інакше відноситься до проблемних квадратних метрів. Насправді ж законодавчо цей конфлікт вирішується досить швидко. Все, що вам потрібно, звернутися за допомогою до досвідченого адвоката і заощадити тим самим свій час і ресурси.
Якщо ви є власником квартири і закон на вашому боці, досвідчений юрист швидко знайде спосіб залагодити спір з прописаною людиною, навіть якщо вам він давно здається нерозв’язним.