Як виписати людину з квартири? Існує багато ситуацій, при яких вам доведеться задатися цим питанням. В деяких з них питання може бути вирішене у мирний спосіб без допомоги суду, в інших – вас чекає клопітка підготовка і ряд судових засідань.

Головне – проаналізувати ризики і скласти чіткий алгоритм дій, який допоможе не затягувати юридичне питання і якомога швидше його вирішити. Мій багаторічний юридичний досвід і практика допоможуть вирішити справу будь-якого рівня складності. Я уважно вивчу вашу ситуацію, надам консультацію і після цього запропоную найбільш оптимальний план дій. Наше спільне завдання – витратити мінімум часу і отримати максимум результату.

+
Як виписати людину з квартири?

Квартирне питання – багатогранне, з ним пов’язано безліч різних суперечок. Один з актуальних – як можна виписати з квартири людину?

Ситуації можуть складатися різні, наприклад, людина втратила всяке право проживати в квартирі, поводиться аморально, не платить за рахунками, не проживає в квартирі тривалий час, а факт її прописки заважає вам оформити субсидію або продати квартиру. У кожній із цих ситуацій назріває питання – як виписати людину з приватизованої квартири?

Якщо мешканець або екс-мешканець відмовляється йти на контакт, ставить неприйнятні для вас умови або взагалі погрожує, конфлікт допоможе вирішити тільки досвідчений юрист.

Перше і головне правило – кого не можна і кого можна виписати з квартири?

Не можна: власника або співвласника (це інший вид майнового спору, який ви також можете обговорити з юристом).

Можна: родича, колишнього чоловіка, колишнього власника квартири або його родичів, просто сторонню вам людину, прописану в квартирі (якщо така ситуація склалася).

Як виписати людину з приватизованої квартири через суд? Не забувайте про перелік обов’язкових документів, які вам потрібно буде підготувати:

 • квитанція (оригінал) про сплату судового збору;
 • копія паспорта громадянина України та ІПН;
 • документи, що підтверджують ваше право власності на квартиру;
 • письмову відповідь з відмовою з ЦНАП (якщо ви раніше зверталися Центр надання адмінпослуг);
 • документ, який свідчить про те, що людина, яку ви хочете виписати з квартири в ній не проживає вже певний час;
 • інформація про зареєстрованих у житловому приміщенні.
+
+
Як виписати людину з власної квартири: перелік випадків

Виписати людину з квартири, як правило, не складає труднощів, якщо ви є власником, а вона – ні. Однак, на ділі все, як правило, набагато складніше ніж в теорії. На вас чекатиме тяганина та безліч бюрократичних підводних каменів. Найнеприємніше, що всі ці перешкоди розтягують процес виписки на роки, руйнують ваші плани і ведуть до матеріальних втрат.

Як власнику виписати людину з квартири? Розглянемо деякі поширені ситуації, які допоможе вирішити юрист:

 • Виписати людини без її присутності. Наприклад, ви втратили зв’язок з родичем або колишнім чоловіком/дружиною. Ви не тільки не можете отримати її згоди, а й елементарного пакета документів, що ідентифікують особу. Як виписати людину з приватизованої квартири? Невже, замкнуте коло?
 • Виписати колишнього власника квартири або члена його сім’ї. Насправді цей випадок не є проблемним, принципово важливо, щоб договір купівлі-продажу був складений коректно. Уникнути подібної ситуації допоможуть превентивні заходи – консультуватися з юристом до і під час укладання угоди купівлі-продажу нерухомості.
 • Виписати незнайому людину, якого колишній власник передав “у спадок” з квартирою. Ця більш складна ситуація і діяти доведеться через суд. Однак, відповідно до практики, майже усі випадки пов’язані з тим, як власнику виписати людину з квартири, вирішуються на користь законного власника.
 • Мабуть, найскладніше питання – виписка неповнолітнього. Практично завжди такий спір вирішується в судовому порядку, причому в якості третьої сторони обов’язково буде виступати орган опіки. Дати стовідсоткову гарантію, що неповнолітній буде виписаний, не можна. Саме тому потрібно реалістично проаналізувати ситуацію, що склалася і знайти спосіб, щоб вийти з неї з мінімальним ризиком. Прогноз про те, як виписати неповнолітню людину зі своєї квартири, може скласти тільки кваліфікований юрист.
+
+
Як виписати людину з квартири без її згоди?

Так, виписка людини без її згоди передбачена законодавством. Зробити, проте, це можна тільки через суд.

Як виписати людину з квартири через суд? Довести той факт, що дана особа не проживає в квартирі. Якщо це родич, виписати його можна не раніше, ніж через рік. Якщо людина, яку ви хочете виписати з квартири, не є родичем, термін скорочується до 6 місяців.

Візьміть до уваги, що існують так звані поважні причини, за якими особа може не проживати в квартирі, вони не можуть бути підставою для виписки. До поважних відносяться проходження військової служби, робота або навчання за кордоном та інше. Якщо ви задалися питанням, як через суд виписати людину з квартири, дізнайтеся про повний список “поважних” причин з Житлового Кодексу або проконсультуйтеся з юристом.

Як можна виписати людину з квартири через суд, якщо він продовжує в ній проживати? Це ще більш складне завдання. Якщо не підійти до нього з усім професіоналізмом, то практично зі стовідсотковою ймовірністю ви отримаєте негативну відповідь.

Виписка людини з квартири без згоди – апріорі конфліктна ситуація. Без належних теоретичних знань та практичного досвіду, вам буде складно припустити, як може обернутися справа. Щоб заощадити час і гроші, звертайтеся за допомогою до досвідченого юриста. В іншому випадку ви ризикуєте розтягнути процес на довгі роки і так і не досягти бажаної виписки.

+
+
Як допоможе адвокат швидко виписати людину з квартири?

Досвідчений адвокат підкаже вам, як виписати людину з квартири через суд, і надасть вам такі послуги:

 • Проаналізує вашу ситуацію і складе алгоритм дій, який зведе до мінімуму ваші ризики, матеріальні і тимчасові витрати.
 • Проведе переговори з другою стороною (якщо контакт налагоджений) і задіє можливі механізми для того, щоб врегулювати конфлікт мирним шляхом.
 • Допоможе зібрати весь необхідний пакет документів і складе потрібну документацію для судового засідання.
 • Підготує сильну доказову базу.
 • Представить ваші інтереси в суді.

Питання “як виписати з квартири людину через суд?” нерідко перетворюється в виснажливий процес, який отруює життя всім, хто так чи інакше відноситься до проблемних квадратних метрів. Насправді ж законодавчо цей конфлікт вирішується досить швидко. Все, що вам потрібно, звернутися за допомогою до досвідченого адвоката і заощадити тим самим свій час і ресурси.

Якщо ви є власником квартири і закон на вашому боці, досвідчений юрист швидко знайде спосіб залагодити спір з прописаною людиною, навіть якщо вам він давно здається нерозв’язним.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом