З майном пов’язано багато гострих хвилюючих питань, розібратися з якими неспеціалісту складно. Конструктивно підійти до справи і швидко залагодити ситуацію парам заважають особистісні конфлікти, незнання правових аспектів і механізмів вирішення подібних питань. Пройти через цю процедуру вам допоможе адвокат по поділу майна.
За більш ніж 10 років юридичної практики я познайомився із різними аспектами шлюборозлучних процесів і поділу майна зокрема. А тому надам вам вичерпну консультацію і займуся справою будь-якого рівня складності.
Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим більша ймовірність швидко врегулювати неприємний конфлікт і зберегти майно, яке належить вам по праву.
Поділ майна при розлученні між подружжям ускладнюється низкою факторів:
- Особистісний конфлікт. Як правило, гострий конфлікт між подружжям заважає побудувати конструктивний діалог і досягти компромісу.
- Різний погляд на речі. Чоловік і дружина, які претендують на майно, по-різному трактують розділ в рівних частках.
- Відсутність правових знань. Незнання своїх прав й іншої сторони заважають розібратися в нюансах справи.
Вирішити ваш конфлікт, грамотно проаналізувати справу і скласти алгоритм дій, в якому ваші права не будуть ущемлені, допоможе досвідчений юрист по розділу майна в Києві. Правовою допомогою не варто нехтувати, адже тільки так ви зможете захистити свої інтереси і прийняти правильні рішення.
Грамотний адвокат по поділу майна в першу чергу попросить вас детально викласти суть справи. Будьте з ним чесні і відверті, будь-який прихований факт може докорінно вплинути на хід справи.
Ознайомившись із вашою справою, адвокат надасть консультацію, складе подальший план дій, розповість про можливі ризики і ваших реальних перспективах. На цьому етапі ви зможете домовитися про гонорар адвоката по поділу майна у Києві і підписати з ним договір про надання правової допомоги.
Наступний етап – розробка стратегії захисту, в тому числі збір доказової бази, документації і складання позовної заяви.
Представництво ваших інтересів в суді також здійснює найнятий юрист. Нерідко колишні чоловік і дружина знаходяться в гострій конфліктній ситуації і не бажають зайвий раз перетинатися. Ви можете доручити представництво інтересів адвокату і поділити майно, навіть не з’являючись у суді.
У більшості розлучень каменем спотикання якраз стає поділ майна. Наполегливо рекомендую звертатися за консультацією до кращих адвокатів по поділу майна, навіть якщо процес проходить гладко і неконфліктно. У той же час в деяких гострих ситуаціях діяти без допомоги юриста дуже ризиковано.
Квартира/будинок знаходяться в іпотеці і повністю не належать жодному з подружжя. Цю ситуацію можна вирішити за кількома сценаріями: розділити борг навпіл, взяти борг на себе, продати квартиру. В останньому випадку отримані після продажу кошти йдуть на погашення боргу. Продати іпотечну квартиру можна тільки після отримання згоди банку.
Нюанси у визначенні поняття “спільно нажитого майна”. Поширена ситуація, коли нерухомість була придбана в шлюбі за гроші, виручені з продажу квартири одного з подружжя, придбаної до шлюбу. Законодавчо на придбану в шлюбі квартиру рівні права у обох з подружжя. Однак судова практика знає випадки, коли квартира визнавалася повністю власністю одного з подружжя. Розібратися в нюансах і довести свою позицію допоможе досвідчений адвокат по поділу майна.
Конфлікт визначення часток майна, якщо в парі є діти. Законодавчо частка майна на дитину не виділяється, тому що діти і без того є спадкоємцями своїх батьків. Однак на практиці, якщо ви залишаєтеся з неповнолітніми дітьми, справедливіше, коли ваша частка майна буде більшою. Як це довести суду, якщо чоловік/дружина не йдуть на компроміс? На практиці суд часто йде на зустріч стороні з дітьми, важливо лише грамотно аргументувати, чому саме таким чином повинен проходити поділ майна при розлученні. Цю відповідальну справу доцільніше довірити професіоналу.