Аліменти та їх стягнення – один з видів сімейних спорів, з яким стикаються багато сімей. Як правило, питання аліментів стосується розлучення та дітей, однак існують аліменти, які виплачують повнолітні діти непрацездатним батькам або один з подружжя непрацездатній дружині/чоловікові.

Кожна ситуація унікальна, вимагає індивідуального підходу, спеціальних механізмів вирішення і великого досвіду в юридичній практиці даної сфери.

Я проаналізую ваше питання, розроблю план дій і запропоную оптимальні шляхи вирішення. Найчастіше питання з аліментами вирішують в судовому порядку, особливо якщо сторонам не вдається спочатку прийти до обопільного рішення. Як адвокат я складу позов про стягнення або зміну розміру аліментів, зберу необхідні документи, доказову базу і представлю ваші інтереси в суді.

+
Як стягнути аліменти: деталі сімейного спору

Стягнення аліментів на дитину або одного з батьків – окремий великий пласт сімейних спорів. Як і будь-які справи, пов’язані з виплатами, вони часто пов’язані з судовими спорами. Щоб вирішити питання з максимальною вигодою для себе, варто без вагань звертатися за допомогою до адвоката по аліментах в Києві.

Розрізняють такі види аліментів:

 • на дітей до 18 років (найпоширеніший вид);
 • на утримання дітей старше 18 років;
 • на непрацездатного чоловіка/дружини;
 • на батьків (виплачують діти).

Кожен випадок вимагає глибокого аналізу і індивідуального підходу, який надасть вам юрист по стягненню аліментів. Адже в залежності від обставин навіть виплачувати аліменти можна по-різному:

 • добровільно за договором, що укладається між подружжям;
 • за рішенням суду, коли суд визначає розмір аліментів;
 • до повноліття дитини;
 • після 18 років, до тих пір, поки дитина не закінчить навчання у ВНЗ.
+
+
Чим може допомогти адвокат по аліментам у Києві?

Під аліментами розуміють визначення конкретної суми на утримання члена сім’ї. Цей процес стане тривалим і витратним, якщо вчасно не звернутися по допомогу до адвоката по аліментах.

Інвестиція в професійні послуги повністю виправдана, адже мова йде навіть не про разову виплату або компенсації, а про регулярні виплати на тривалий термін, про зміну розміру аліментів або про стягнення аліментів за минулі роки.

Юрист по аліментах в Києві надасть вам такі послуги:

 • Первинна консультація. Рекомендації, що ґрунтуються на аналізі вашої справи і досвіді, отриманому у схожих спорах.
 • Складання позовної заяви про стягнення аліментів або заяви на зміну розміру аліментів.
 • Представництво ваших інтересів у суді. Присутність професійного юриста з вашого боку вимагають не тільки нестандартні або завідомо проблемні ситуації, як, наприклад, стягнення аліментів за минулий період. Будь-який нюанс, який ви через недосвідченість можете не врахувати, в перспективі може призвести до серйозних матеріальних втрат та моральних страждань.
+
+
Встановлення розміру аліментів: примусово чи добровільно

Основне завдання грамотного адвоката – визначити найбільш релевантний варіант для свого клієнта. Якщо ми говоримо про аліменти, то існує два способи їх виплати: за договором і за рішенням суду. Обидва варіанти мають місце бути. Який же краще?

Виплата аліментів за договором. Передбачається, що батьки дитини самостійно домовляються про виплати, складають договір і засвідчують його нотаріально. Важливо, щоб договір був складений коректно. У ньому повинні бути вказані щомісячна сума виплат, кількість місяців до повноліття дитини і підсумкова сума, яку за весь період до 18 років ви отримаєте на дитину. Нотаріальна заява не безкоштовна і оплачується згідно ставок державного або приватного нотаріуса.

На даному етапі контроль і консультація юриста по аліментах в Києві також важлива. Він допоможе скласти договір правильно, щоб ваші інтереси були враховані, а також передбачить міру відповідальності за невиконання умов договору. Наприклад, стягнення неустойки за несплату аліментів.

За рішенням суду. У ряді випадків адвокат порадить вам звернутися до суду. До такої міри вдаються, коли сторони не можуть домовитися про щомісячну суму виплат, коли один з подружжя відмовляється йти на контакт, або коли витрати на нотаріуса виявляються занадто великими.

В судовому засіданні ваші інтереси повинен представляти досвідчений юрист. Він допоможе вирішити всі бюрократичні нюанси, пов’язані з судами і державними органами, а якщо ваша ситуація з колишньою другою половиною конфліктна, збере доказову базу і аргументує її в суді.

+
+
Чи можлива зміна розміру аліментів в Україні?

Зміна розміру аліментів можлива по ряду причин:

 • погіршення сімейного добробуту (втрата роботи або працездатності, втрата житла та інше);
 • зміна складу сім’ї (з’явилися діти від іншого шлюбу, з’явилися утриманці);
 • погіршення стану здоров’я дитини або одного з батьків;
 • нерелевантний розрахунок суми аліментів (чоловік приховав додатковий дохід).

Судова практика свідчить про те, що домогтися перерахунку аліментів можна тільки надавши переконливі докази. Зробити це і професійно представити ваші інтереси в судовому засіданні допоможе адвокат.

+
+
Чи можливо подати на аліменти за попередні роки?

Якщо колишній чоловік або дружина ухиляються від виплати аліментів, в судовому порядку його можливо зобов’язати виплачувати гроші за минулий період. Юрист збере докази, звернеться до суду з позовною заявою і доведе необхідність такого заходу в суді. При цьому, необхідно врахувати, що стягнення неустойки по аліментах можливо тільки за період після отримання рішення суду про стягнення аліментів.

Принципово важливо не відкладати справу. По-перше, ви з невеликою ймовірністю зможете розраховувати на регулярні виплати від людини, яка неодноразово від них ухилялася. По-друге, виплати за минулий період можуть бути стягнуті тільки за десять років, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

+
+
Скільки коштують послуги юриста по стягненню аліментів?

Ціна на послуги адвоката по аліментах в Києві не може бути названа заздалегідь. Як і в інших юридичних спорах, гонорар фахівця залежить від багатьох нюансів справи.

В даному випадку гонорар адвоката може становити як фіксовану суму, так і відсоток від загальної суми призначених до виплати аліментів. Досвідчений юрист вже на першій зустрічі складе чіткий алгоритм дій. Виходячи з поставлених цілей і завдань, фахівець зможе зорієнтувати вас про розмір гонорару при перших зустрічах.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом