Необхідність відновлення строку прийняття спадщини виникає в тому випадку, якщо спадкоємець пропустив встановлений шестимісячний строк після смерті спадкодавця. Це не безвихідна ситуація, головне – надати суду вагомі причини, за якими було пропущено строк, аргументувати і довести їх.

Я професійно займаюся вирішенням спадкових спорів вже багато років і зможу допомогти вам швидко і ефективно відновити строк на прийняття спадщини.

Після первинної консультації я підберу оптимальні шляхи вирішення вашого питання, складу позовну заяву і представлю ваші інтереси у суді.

+
Відновлення строку прийняття спадщини

Чи існує термін прийняття спадщини і що буде якщо його пропустити? Так, існує і становить 6 місяців після дати смерті спадкодавця. Після закінчення цього терміну ви автоматично втрачаєте право на спадщину, відновлення строку прийняття спадщини можливо через суд або за згодою інших спадкоємців.

Здавалося б, що півроку достатній термін для того, щоб звернутися за довідкою до нотаріуса і підтвердити свої права на заповідане вам майно або те, що належить за законом. Однак, випадки відновлення строку прийняття спадщини за заповітом або за законом в юридичній практиці дуже поширені і причин пропуску насправді буває безліч. Ось найпоширеніші з них:

  • На момент смерті спадкодавця ви перебували в іншій країні і просто не встигли/не змогли приїхати і подати заяву.
  • Ви не знали законодавчих тонкощів і думали, що можете оформити спадщину у будь-який час.
  • Нотаріус допустив недбалість/сталася помилка і вас не повідомили або повідомили занадто пізно про смерть родича і про залишене вам у спадок майно.
  • Від вас навмисно приховали інші спадкоємці інформацію про смерть спадкодавця і ваше право на майно або його частину.

Це не повний перелік можливих векторів розвитку подій, однак у всіх цих ситуацій єдиний наслідок – вам доведеться зайнятися відновленням строку на вступ у спадщину.

+
+
Допомога адвоката по відновленню строку прийняття спадщини

Багато людей в такій ситуації намагаються заощадити на юридичній послузі і приймають завідомо небезпечне рішення відновлювати строк прийняття спадщини самостійно.

Теоретично ви можете завантажити шаблон позовної заяви з інтернету, заповнити та направити до суду. З досвіду, більшість подібних імпровізацій закінчуються для спадкоємців плачевно. Ви можете отримати відмову в поновленні строку для прийняття спадщини не тільки за фактичною, а й з формальної причини. Нею може стати навіть, здавалося б, незначна помилка в оформленні. Але ж на кону стоїть ваше майно.

Процедура відновлення строків спадкування вимагає комплексного аналізу вашої ситуації, грамотного складання позовної заяви та аргументації в суді. Для цього знадобляться глибокі знання в області права і практичний досвід.

Для відновлення права на спадщину принципово важливо грамотно описати і аргументувати причини пропуску строку. Позитивне рішення може бути прийнято тільки в тому випадку, якщо суд визнає причину поважною. Крім того, слід провести роботу по збору документально підтвердженої доказової бази. Цей комплекс робіт виконає досвідчений юрист.

Що стосується відновлення строку прийняття спадщини неповнолітнім, то згідно чинного законодавства така процедура не передбачена, оскільки неповнолітній як і малолітній вважаються такими, що прийняли спадщину автоматично, якщо у встановлені строки не подадуть заяву про зворотне. Таким чином, їм не потрібно відновлювати своє право на спадщину через суд.

+
+
Як відновити право на спадщину: етапи процедури

Після того як ви звернулися до юриста із запитом поновити строк для прийняття спадщини і отримали первинну консультацію зі свого питання, адвокат починає підготовку до судового процесу.

  • Перший і найголовніший етап – підготовка позовної заяви. У ньому ваш адвокат вкаже причини пропуску строку і аргументує, що вони були поважними. Виходячи із судової практики, вагомими причинами для відновлення права на спадщину через суд можуть вважатися знаходження за кордоном по роботі/навчанні/сімейним обставинам, хвороба, інше.
  • Наступний етап – збір доказової бази і необхідної документації для відновлення спадщини.
  • Подача позовної заяви.
  • Судове слухання і винесення рішення суду яким поновлюється пропущений строк прийняття спадщини шляхом встановлення додаткового строку позивачу для прийняття спадщини.

Коли рішення суду вступило в законну силу, ви можете подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини, а в подальшому отримати свідоцтво про право на спадщину. Таке свідоцтво є правовстановлюючим документом на успадковане майно.

Якщо ви звернулися за допомогою до адвоката, то можете особисто не бути присутнім в судових засіданнях. Він повністю представляє ваші інтереси. Як бачите, при грамотному підході відновлення строку для прийняття спадщини за заповітом або за законом досить швидка процедура. Важливо спочатку підійти до справи усвідомлено і не ігнорувати професійний підхід.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом