Визнання права власності в порядку спадкування – комплекс ситуацій, пов’язаних з так званим “проблемною спадщиною”. Необхідність доводити своє право на майно може виникнути в результаті втрати документів, пропущення строку спадкування або конфлікт інтересів з іншими спадкоємцями.

Без грамотної юридичної допомоги проблема може перерости в тривалу судову тяганину, в якій ви ризикуєте втратити право на майно. Маючи великий досвід у питаннях “проблемного спадкування” я допоможу вам знайти рішення там, де здавалося б настала безвихідь. Проведу комплексну оцінку вашої ситуації і допоможу зробити правильні правові кроки.

+
Визнання права власності в порядку спадкування

Необхідність у визнанні права власності в порядку спадкування на квартиру, земельну ділянку та інше майно виникає при проблемних ситуаціях в тому випадку, коли нотаріус відмовляється видавати свідоцтво про право на спадщину.
Відзначимо, що за звичайних обставин ви просто звертаєтеся до нотаріуса з проханням видати свідоцтво (це можна зробити в будь-який час після закінчення шестимісячного строку з дня відкриття спадщини) і реєструєте власність за свідоцтвом. Якщо цього не відбулося, не варто впадати у відчай, головне – без зволікань звернутися за допомогою до досвідченого юриста, який допоможе із визнанням права власності в порядку спадкування за законом.

+
+
Навіщо потрібна юридична допомога при складанні заяви про визнання права власності в порядку спадкування?

В першу чергу грамотний юрист детально проаналізує вашу ситуацію. Якщо ви звернулися вчасно, цілком ймовірно, що ваше питання можна владнати без судового розгляду. Наприклад, якщо ви не можете отримати право на спадщину з причини втрати документів, є можливість отримати їх дублікати. Ваш правовий захисник обов’язково випробує цей метод.

Якщо суд – єдино можлива інстанція для вирішення вашого питання, юрист збере доказову базу, підготує необхідні документи, складе позов і представить ваші інтереси в суді.

Коректне складання заяви про визнання права власності в порядку спадкування вимагає спеціальних знань і досвіду. Принципово важливо грамотно викласти обставини і сформулювати вимоги, а також правильно розрахувати ціну позову. Від ціни позову в даному випадку залежить розмір судового збору.

Крім того, в завдання адвоката входить аргументований виклад обставин справи, а саме:

 • особу померлого (спадкодавця);
 • вашу ступінь спорідненості з померлим;
 • інформація про інших спадкоємців (якщо є);
 • інформація за заповітом, якщо він є;
 • спадкове майно і його опис;
 • причини, за якими ви не можете оформити своє право власності на спадкове майно.

Юрист допоможе вам скласти позов, адже принципово важливо вказати необхідні позовні вимоги. Це найважливіший аспект для позитивного рішення суду щодо визнання права власності в порядку спадкування.

+
+
Які можуть виникнути нюанси при визнанні права власності в порядку спадкування за законом та по заповіту?

Найчастіше проблемні ситуації, які провокують необхідність визнання права власності в порядку спадкування на квартиру або інше майно, виникають в таких випадках:

 • Якщо об’єкт майна не приватизували, вчасно не оформили право власності і т.п., а значить відсутні документи на майно.
 • Один із спадкоємців утримує правовстановлюючі документи у себе.
 • Якщо спадкоємці не можуть домовитися про розмір майнових часток.

Визнання права власності в порядку спадкування за заповітом відрізняється від визнання права власності на користь спадкоємців за законом лише підставами для прийняття спадщини. Таким чином і в тому, і в іншому випадку, причини для подачі позову можуть бути тотожними.

Нерідкими випадками є порушення черговості у спадкуванні, коли мова йде про спадкування без заповіту, відповідно до закону. Такі ситуації, як правило, дуже делікатні, бо судитися доводиться з родичами і холоднокровно оцінити ситуацію заважає емоційний фон.

Саме тому в питаннях по визнанню права власності в порядку спадкування на земельну ділянку, квартиру або інше майно краще звернутися за допомогою до адвоката. Спеціаліст по спадкових справах:

 • проаналізує вашу ситуацію;
 • надасть юридичну консультацію і складе алгоритм подальших дій;
 • складе необхідну документацію, в тому числі позовну заяву;
 • представить ваші інтереси в судах та інших державних органах.
+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом