Проблема заборгованості та невиплати зарплати є актуальною для України. Більшість найманих працівників стикаються з нею і просто не знають як діяти правильно. Найчастіше ситуацію погіршують боязнь втратити робоче місце і залишитися навіть без мінімального джерела доходу. Всьому виною безкарність сильних і впливових. Чи так це? Успішне стягнення заробітної плати – просто міф? Звичайно, ні. Відстоювати свої права можна і потрібно, і в цьому вам допоможе кваліфікована допомога юриста.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, я надам юридичну консультацію з вашого питання, складу чіткий алгоритм дій і захищу ваші інтереси в суді, якщо владнати конфлікт з роботодавцем мирним шляхом не вдасться.

+
Яку допомогу надасть адвокат при невиплаті заробітної плати у Києві?

Перше і головне – це первинна консультація з питання стягнення зарплати, аналіз вашої ситуації, оцінка ризиків і перспектив.

Також досвідчений адвокат допоможе:

  • Скласти чіткий алгоритм дій для вирішення питання без судового розгляду.
  • Ініціювати отримання судового наказу – особливої ​​форми судового рішення, яка дозволяє максимально оперативного розглянути питання про стягнення заробітної плати.
  • Скласти позовну заяву про стягнення заборгованості по заробітній платі.
  • Зібрати весь необхідний перелік документів, в тому числі письмове підтвердження суми боргу.
  • Представити ваші інтереси у судовому засіданні.
+
+
В яких випадках стягнення заборгованості по зарплаті буде успішним?

Найчастіше багато працівників сумніваються у власній правоті. Чи маю я взагалі право подавати позов про стягнення заборгованості по заробітній платі? Ці сумніви тягнуть за собою наступні – а чи варто взагалі звертатися за допомогою до юриста, якщо ми не виграємо?

Як показує практика, в більшості випадків працівники мають право забрати невиплачені гроші. А не роблять це тільки через банальну необізнаність. Розглянемо на конкретних прикладах.

Роботодавець відмовляється надавати документи та письмові підтвердження про заборгованість. Працівник думає: “Я ніяк не доведу, що маю борг по зарплаті”. Насправді, діючи в такий спосіб, ваш роботодавець, вже грубо порушує ЗУ “Про оплату праці”, згідно з яким надання таких відомостей є його прямим обов’язком. Грамотний юрист з легкістю доведе порушення і, при необхідності, стягнення заробітної плати відбудеться у судовому порядку.

Підприємство на межі ліквідації. Працівник думає: “Ніхто просто не зможе нам заплатити, все пропало”. Помиляєтеся, адже згідно зі ст. 112 Цивільного кодексу України вимоги працівників, в тому числі щодо погашення заробітної плати, як кредиторів задовольняються одними з перших. Однак тут варто поквапитися, поки підприємство не оголошено банкрутом, інакше процес ускладниться.

+
+
Трудові спори про стягнення заробітної плати: допомога спеціаліста

Найпоширеніші ситуації, які ставлять працівників в глухий кут:

Затримка заробітної плати або її частини. За Законом України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно, не рідше двох разів на місяць (16 календарних днів +7 днів). Якщо граничний термін виплати випадає на свята або вихідні, зарплата виплачується напередодні.

Якщо роботодавець постійно порушує допустимі строки або розбиває зарплату на дрібні частини, вам слід проконсультуватися у юриста або адвоката. Якщо роботодавець не реагує на ваші звернення (бажано, щоб вони були письмовими) – вам необхідна допомога адвоката для представлення ваших інтересів у суді або інстанціях з питання про стягнення заборгованості по зарплаті.

Більш складне питання – невиплачена зарплата “в конверті”. У даній делікатній ситуації важливо ретельно продумати доказову базу і підготуватися до захисту. Рекомендую не робити самостійних поспішних вчинків. В даному випадку “самолікування” проблеми стягнення заборгованості по заробітній платі може тільки нашкодити.

+

Повернутися до послуг
Любой вопрос решается, если решать его вместе.

Телефон

Режим работы

Пн-Пт 9.00-20.00

Без перерви,
за попереднім записом

Сб-Вс - вихідний

Можливий прийом
у виняткових випадках
за попереднім записом